ΝΕΡΙΤ: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ

53

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα των αγώνων του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Βραζιλίας, το οποίο ξεκινά στις 12 Ιουνίου, ανακοίνωσε η ΝΕΡΙΤ.

Οι υποχρεώσεις της Εθνικής μας ξεκινούν το Σάββατο 14 Ιουνίου  στις 19:00 με αντίπαλο την Κολομβία. Ακολουθεί τα ξημερώματα της Παρασκευής 20 Ιουνίου (01:00), η αναμέτρηση με την Ιαπωνία, ενώ κλείνει την παρουσία της στη φάση των ομίλων την Τρίτη 24 Ιουνίου το βράδυ στις 23:00 κόντρα στην Ακτή Ελεφαντοστού.

Αναλυτικά το πρόγραμμα το οποίο έδωσε στη δημοσιότητα η κρατική τηλεόραση:

Πέμπτη 12 Ιουνίου

23:00 – 00:45 ΒΡΑΖΙΛΙΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

Παρασκευή 13 Ιουνίου

19:00 – 20:45 ΜΕΞΙΚΟ – ΚΑΜΕΡΟΥΝ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

22:00 – 23:45 ΙΣΠΑΝΙΑ – ΟΛΛΑΝΔΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

01:00 – 02:45 ΧΙΛΗ – ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

Σάββατο 14 Ιουνίου

19:00 – 20:45 ΚΟΛΟΜΒΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

22:00 – 23:45 ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ – ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

01:00 – 02:45 ΑΓΓΛΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

04:00 – 05:45 ΑΚΤΗ ΕΛΕΦΑΝΤΟΣΤΟΥ – ΙΑΠΩΝΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

Κυριακή 15 Ιουνίου

19:00 – 20:45 ΕΛΒΕΤΙΑ – ΕΚΟΥΑΔΟΡ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

22:00 – 23:45 ΓΑΛΛΙΑ – ΟΝΔΟΥΡΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

01:00 – 02:45 ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ – ΒΟΣΝΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

Δευτέρα 16 Ιουνίου

19:00 – 20:45 ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

22:00 – 23:45 ΙΡΑΝ – ΝΙΓΗΡΙΑ

01:00 – 02:45 ΓΚΑΝΑ – ΗΠΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

Τρίτη 17 Ιουνίου

19:00 – 20:45 ΒΕΛΓΙΟ – ΑΛΓΕΡΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

22:00 – 23:45 ΒΡΑΖΙΛΙΑ – ΜΕΞΙΚΟ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

01:00 – 02:45 ΡΩΣΙΑ – ΚΟΡΕΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

Τετάρτη 18 Ιουνίου

19:00 – 20:45 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ – ΟΛΛΑΝΔΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

22:00 – 23:45 ΙΣΠΑΝΙΑ – ΧΙΛΗ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

01:00 – 02:45 ΚΑΜΕΡΟΥΝ – ΚΡΟΑΤΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

Πέμπτη 19 Ιουνίου

19:00 – 20:45 ΚΟΛΟΜΒΙΑ – ΑΚΤΗ ΕΛΕΦΑΝΤΟΣΤΟΥ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

22:00 – 23:45 ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ – ΑΓΓΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

01:00 – 02:45 ΙΑΠΩΝΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

Παρασκευή 20 Ιουνίου

19:00 – 20:45 ΙΤΑΛΙΑ – ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

22:00 – 23:45 ΕΛΒΕΤΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

01:00 – 02:45 ΟΝΔΟΥΡΑ – ΕΚΟΥΑΔΟΡ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

Σάββατο 21 Ιουνίου

19:00 – 20:45 ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ – ΙΡΑΝ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

22:00 – 23:45 ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΓΚΑΝΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

01:00 – 02:45 ΝΙΓΗΡΙΑ – ΒΟΣΝΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

Κυριακή 22 Ιουνίου

19:00 – 20:45 ΒΕΛΓΙΟ – ΡΩΣΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

22:00 – 23:45 ΚΟΡΕΑ – ΑΛΓΕΡΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

01:00 – 02:45 ΗΠΑ – ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

Δευτέρα 23 Ιουνίου

19:00 – 20:45 ΟΛΛΑΝΔΙΑ – ΧΙΛΗ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

21:00 – 22:30 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ – ΙΣΠΑΝΙΑ (σε μαγνητοσκόπηση)

23:00 – 00:45 ΚΑΜΕΡΟΥΝ – ΒΡΑΖΙΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

01:00 – 02:30 ΚΡΟΑΤΙΑ – ΜΕΞΙΚΟ (σε μαγνητοσκόπηση)

Τρίτη 24 Ιουνίου

19:00 – 20:45 ΙΤΑΛΙΑ – ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

21:00 – 22:30 ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ – ΑΓΓΛΙΑ (σε μαγνητοσκόπηση)

23:00 – 00:45 ΕΛΛΑΔΑ – ΑΚΤΗ ΕΛΕΦΑΝΤΟΣΤΟΥ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

02:00 – 03:45 ΙΑΠΩΝΙΑ – ΚΟΛΟΜΒΙΑ (σε μαγνητοσκόπηση)

Τετάρτη 25 Ιουνίου

19:00 – 20:45 ΝΙΓΗΡΙΑ – ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

21:00 – 22:30 ΒΟΣΝΙΑ – ΙΡΑΝ (σε μαγνητοσκόπηση)

23:00 – 00:45 ΕΚΟΥΑΔΟΡ – ΓΑΛΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

01:00 – 02:30 ΟΝΔΟΥΡΑ – ΕΛΒΕΤΙΑ (σε μαγνητοσκόπηση)

Πέμπτη 26 Ιουνίου

19:00 – 20:45 ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ – ΓΚΑΝΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

21:00 – 22:30 ΗΠΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ (σε μαγνητοσκόπηση)

23:00 – 00:45 ΚΟΡΕΑ – ΒΕΛΓΙΟ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

01:00 – 02:30 ΑΛΓΕΡΙΑ – ΡΩΣΙΑ (σε μαγνητοσκόπηση)

Σάββατο 28 Ιουνίου

19:00 – 20:45 Νοκ άουτ αγώνας για τους «16» (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

23:00 – 00:45 Νοκ άουτ αγώνας για τους «16»

Κυριακή 29 Ιουνίου

19:00 – 20:45 Νοκ άουτ αγώνας για τους «16»

23:00 – 00:45 Νοκ άουτ αγώνας για τους «16»

Δευτέρα 30 Ιουνίου

19:00 – 20:45 Νοκ άουτ αγώνας για τους «16»

23:00 – 00:45 Νοκ άουτ αγώνας για τους «16»

Τρίτη 1 Ιουλίου

19:00 – 20:45 Νοκ άουτ αγώνας για τους «16»

23:00 – 00:45 Νοκ άουτ αγώνας για τους «16»

Παρασκευή 4 Ιουλίου

19:00 – 20:45 Προημιτελικός

23:00 – 00:45 Προημιτελικός

Σάββατο 5 Ιουλίου

19:00 – 20:45 Προημιτελικός

23:00 – 00:45 Προημιτελικός

Τρίτη 8 Ιουλίου

23:00 – 00:45 Ημιτελικός

Τετάρτη 9 Ιουλίου

23:00 – 00:45 Ημιτελικός

Σάββατο 12 Ιουλίου

23:00 – 00:45 Μικρός τελικός

Κυριακή 13 Ιουλίου

22:00 – 23:45 Τελικός